e-Twinning jest programem, który wykorzystując możliwości współczesnej technologii, pozwala budować relacje i kontakty na odległość. Jest pierwszym krokiem do ich pogłębiania i bezpośredniego rozwijania. Idealnie łączy zabawę z nauką, umożliwia wymianę doświadczeń nauczycieli ze świata. Do współpracy zaprosiliśmy Tęczowe Przedszkole z Krasiczyna. W grupie I realizujemy projekt z udziałem naszej ulubionej pacynki - lwa Teodora

Lew Teodor odwiedza Tęczowe Przedszkole w Krasiczynie koło Przemyśla

Lew Teodor to pacynka, która co piątek wędruje do innego dziecka z grupy. Rodzice wraz z dziećmi rejestrują jego pobyt za pomocą fotografii i umieszczają komentarz w albumie. Dzięki temu Lew był na imieninach, u stomatologa, na testach alergicznych a nawet wybrał się w kosmos. Zaprosiliśmy dzieci z Tęczowego Przedszkola aby stały się częścią przygód Teodora. Lew wybierze się w podróż do Krasiczyna. Na Święta Wielkanocne przesłaliśmy dzieciom zrobione przez naszych przedszkolaków duże jajo z masy papierowej oraz ciasteczkowe lukrowane jajeczka, a także kartki z życzeniami dla każdego dziecka. Obejrzymy film pt. „Przemyskie niedźwiadki” oraz przedstawienie wielkanocne.  Chcemy zobaczyć krajobraz otaczający Tęczowe Przedszkole oraz poznać bliżej zainteresowania przedszkolaków.  

Przemyśl i Krasiczyn to magiczne miejsca, to rodzinne miasto nauczycielki, w którym nie mieszka już 27 lat. Chce promować te okolice i uczyć małe przedszkolaki tego, że Polska to piękny kraj.

Cele:

  • zapoznanie z technologią informacyjną
  • poznanie miast na Podkarpaciu - Przemyśl, Krasiczyn
  • uwrażliwianie na piękno przyrody i otaczającego świata
  • dzielenie się wrażeniami
  • wzmacnianie i podtrzymywanie tradycji Świąt Wielkanocnych
#42ad3c