Przedszkole Integracyjne nr 209 istnieje od września 1989 roku.
Przedszkole znajduje się w pobliżu parku „Moczydło”. Wychowankowie mają możliwość wychodzenia do pobliskiego parku na spacery.

Baza przedszkolna:

• ogród przedszkolny o pow. 1700 m2,
  • 3 sale przedszkolne wyposażone w pomoce Marii Montessori,
  • sala gimnastyczna  o pow. 100 m2 z podgrzewaną podłogą wyposażona w sprzęt do terapii Integracji Sensorycznej i rehabilitacji ruchowej.

Gabinety specjalistyczne :

• gabinet terapeutyczny z salą doświadczania światła,
  • gabinet psychologiczno-logopedyczny,
  • sala rehabilitacyjna.

Organizacja grup:

• 3 grupy integracyjne 20-osobowe (trzy-czterolatki, cztero-pięciolatki, pięciolatki),
  • w każdej z grup 5 dzieci z różnym rodzajem niepełnosprawności,
  • grupę obejmuje jednocześnie nauczyciel przedszkolny i pedagog specjalny,
  • kadra pedagogiczna posiada wyższe wykształcenie, systematycznie uczestniczy w kursach i szkoleniach dotyczących metod pracy z dziećmi,
  • do grup przyjmowane są również dzieci z dietą bezmleczną i bezglutenową.

Zatrudnianie specjalistów w placówce oraz ogromna świadomość i odpowiedzialność nauczycieli pozwala w miarę możliwości zaspokajać potrzeby wszystkich dzieci, zwłaszcza specjalne potrzeby edukacyjne dzieci niepełnosprawnych.