Witajcie

Nie można zmusić ziarna do rozwoju i kiełkowania, można jedynie stworzyć warunki zezwalające na to, aby ziarno rozwinęło wszystkie tkwiące w nim możliwości.

~M.B. Rosenberg

Dlaczego my?

Wykwalifikowana kadra

Specjalistyczna kadra. Gabinety i sale wyposażone w nowoczesne pomoce.

Kameralne przedszkole

Małe, 20 osobowe grupy z dodatkowym pedagogiem wspomagającym i bliski kontakt z rodzicami.

Zdrowe żywienie

Stawiamy na naturalne produkty, a posiłki są gotowane na miejscu, z uwzględnieniem dodatkowych potrzeb żywieniowych.

Plac zabaw

Bezpieczny i kolorowy plac zabaw ze strefą relaksu dla dzieci oraz ponad 1700 m2 ogrodu ze ścieżką przyrodniczą, szklarnią i stacją meteorologiczną.

Innowacyjność

Nowatorskie metody , zajęcia i zabawy z użyciem monitorów interaktywnych oraz magicznego dywanu "Funtronic”.

Sala gimnastyczna

Ponad 100 metrowa – wielofunkcyjna sala gimnastyczna, Odbywają się tu m.in.: zajęcia SI, gimnastyka, rytmika, tańce, uroczystości przedszkolne i wiele innych.

Zajęcia dodatkowe

Tańce, szachy, sensoplastyka, gry planszowe, glina, korektywa, gimnastyka buzi i języka i wiele innych.

Ekologia

Ponad 1700 m2 ogrodu ze ścieżką przyrodniczą, szklarnią, stacją meteorologiczną, a także uprawą ziół, krzewów owocowych i pięknych kwiatów. Opiekujemy się: rybkami w akwarium, wiewiórką Basią, jeżem oraz hodujemy pszczoły Murarki.

O nas

Nasze przedszkole nosi nazwę „Zaczarowane Ziarenko”. Chcemy być ogrodnikami, którzy sprawią, że dzieci przychodzące do nas z małych ziarenek zmienią się we wspaniałe rośliny, rozwiną swój potencjał, swoje możliwości i umiejętności. Staramy się odkrywać w naszych wychowankach „ukryte skarby”. Od pierwszych dni w przedszkolu obserwujemy podopiecznych, wspieramy ich w adaptacji. Pragniemy, aby dobrze poczuli się w naszej integracyjnej rodzinie. Tylko w pełnej życzliwości, akceptacji, bezpiecznej atmosferze dziecko może się odnaleźć, być naprawdę sobą.

Co najbardziej lubię w przedszkolu?

„Lubię przedszkole za kwiatki na parapecie i za piękne obrazki na tablicy”

- Witold - 3 lata

Co najbardziej lubię w przedszkolu?

"Lubię kociakować z Julką"

- Norbert - 6 lat

Co najbardziej lubię w przedszkolu?

„Bo lubię auta i dzieci”

- Oliwier - 3 lata

Co najbardziej lubię w przedszkolu?

"Jak siadam w kółku , to sobie gadam z Filipusiem"

- Amelka - 5 lat

Co najbardziej lubię w przedszkolu?

"Ja lubię Koniki Pony i rysowanki."

- Ala O. - 4 lata

Co najbardziej lubię w przedszkolu?

"W przedszkolu są fajne zabawki"

- Piotrek - 4 lata

"Integracyjne”, a w praktyce?

• Specjaliści: terapeuta SI, logopeda, pedagog specjalny i psycholog
  • Sztywny limit maksymalnie 20 dzieci w grupie
  • W każdej grupie do 5 dzieci z różnym rodzajem niepełnosprawności
  • Dodatkowy pedagog wspomagający dzieci z orzeczeniami