21 czerwca, 2024

Z życia przedszkola

Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego w Starszakach.

Dziś uczniowie pożegnali ławki szkolne i rozpoczęli wakacje, a wczoraj 20 czerwca uroczyście zakończyły edukację przedszkolną Nasze Starszaki. Polonez w ich wykonaniu niejednej osobie wycisnął łzy wzruszenia , a to był dopiero początek wrażeń.Potem recytując wiersze i śpiewając piosenki dzieci głośno i dobitnie podkreślały ,że do szkoły się nie wybierają i chcą zostać w najlepszym przedszkolu pod słońcem czyli w naszym „Zaczarowanym Ziarenku” To było bardzo miłe:)Nie zabrakło również różnorodnych tańców , które dzieci wybrały spośród ogromu poznanych przez cały rok na zajęciach tanecznych „Radosne Pląsy”. A po występach nadszedł czas na czerwony dywan! Tak , tak – każdy Starszak w rytm fanfarów przechodził uroczystym krokiem po tym dywanie aż do wysokiego podestu, gdzie z towarzyszeniem oklasków zgromadzonych gości otrzymywał od swoich Pań dyplom i wielką torbę pełną prezentów . Po zakończeniu uroczystości w sali gimnastycznej wszyscy jej uczestnicy przeszli do przedszkolnego ogrodu , gdzie czekał na nich kolorowy i zdrowy poczęstunek oraz chwila relaksu na świeżym powietrzu po pełnej wrażeń imprezie. A teraz już tylko „Lato, lato , lato czeka, razem z latem czeka rzeka(..)” Dziś jeszcze przez chwilkę Przedszkolaki, a jutro już dzielne Uczniaki – jak ten czas leci….