5 października, 2024

Kulinarni Odkrywcy i ich jesienna bomba witaminowa:)

Kulinarni Odkrywcy z najstarszej grupy rozpoczęli w czwartek 3 października cykl warsztatów , podczas których będą samodzielnie przygotowywać różne potrawy – smaczne, zdrowe i  kolorowe:) Co 2 tygodnie  sala przedszkolna będzie się zmieniać  w pracownię kuchenną , a Starszaki w Kulinarnych  Odkrywców . Pierwszym daniem, które przygotowały dzieci wraz ze swoimi Paniami była wyjątkowa – jesienna sałatka owocowa. Wytrwałe krojenie owoców jesiennych oraz orzechów, ścieranie tabliczek czekolady i mieszanie produktów w wielkiej misce  opłaciło się Kucharzom, bo potem z wielkim apetytem zjedli przepyszną i zdrową sałatkę owocową! W ramach niespodzianki każdy chętny Kucharczyk mógł sobie jeszcze dołożyć odrobinę bitej śmietany- mniam:)