13 października, 2024

Tydzień edukacji dla bezpieczeństwa Warszawy.

„Warszawa chroni” to pierwszy miejski program -zorganizowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy-łączący ze sobą wszystkie aspekty bezpieczeństwa. W ramach tego programu placówki oświatowe zostały zaproszone do włączenia się w jego realizację poprzez zorganizowanie u siebie „Tygodnia bezpieczeństwa”. Świadomi powagi problemu i jego znaczenia dla dzieci i ich rodzin , przystąpiliśmy  z ochotą do realizacji zaproponowanych zadań. Starszaki wraz ze swoimi Paniami w dniach 7-11 października poprzez zabawę i kreatywne zajęcia zgłębiały tematykę szeroko pojętego bezpieczeństwa. Począwszy od pokazu prawidłowego ubioru oraz sposobu zabezpieczenia roweru wykonanego przez kolegę Julka, poprzez ćwiczenia praktyczne bezpiecznego poruszania się po chodniku i ulicy, poznawanie podstawowych znaków drogowych i pojazdów uprzywilejowanych, zasady zachowania się w trudnych sytuacjach losowych  , oglądanie filmów poglądowych , zabawy ruchowe i pląsy  tematyczne, na Olimpiadzie Wiedzy O Bezpieczeństwie kończąc. Oczywiście zdobytą wiedzę będziemy utrwalali i poszerzali  w przedszkolu – jak zawsze – przez cały rok , bo bezpieczne dziecko to zdrowe i szczęśliwe dziecko:)