16 października, 2024

Wizyta Słynnego Polskiego Paraolimpijczyka w naszym przedszkolu!!!

Na zakończenie trwających ponad miesiąc zmagań olimpijskich  Przedszkolaków spotkał nas ogromny zaszczyt i niespodzianka! We wtorek 15 października przybył do naszego przedszkola Wybitny Sportowiec i Czterokrotny  Reprezentant Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich – Pan Adrian Castro!!! Nasz Wspaniały Gość wrócił niedawno z  Igrzysk w Paryżu , na których godnie  reprezentował Polskę w Szermierce. To wielokrotny Mistrz Świata, Europy oraz medalista Paraolimpiady w Londynie,Rio de Janeiro oraz w Tokio – ilość zdobytych przez Niego dla Polski medali robi wielkie wrażenie! Przesympatyczny Gość w bardzo przystępny sposób przedstawił dzieciom swoją historię, ideę oraz dzieje stworzenia igrzysk paraolimpijskich,zaskoczył wszystkich dowcipnymi , ale inspirującymi filmami przedstawiającymi ogrom możliwości osób niepełnosprawnych, a co dla dzieci najciekawsze- przeprowadził wraz z towarzyszącą Mu pełnosprawną trenerką – warsztaty szermiercze , a po nich prawdziwe pojedynki w strojach sportowych. Ależ to były emocje- te trafienia szpadami w kamizelki ze światełkiem, gorący doping podczas walki Przedszkolaków:) Wdzięczne za spotkanie Przedszkolaki obdarowały Gościa wykonanymi własnoręcznie prezentami. Kto wie, czy zainspirowane tym wydarzeniem  dzieci nie namówią rodziców, by zapisali je na treningi z floretem, szpadą lub szablą w ręku?:)