17 października, 2024

Starszaki na Wykopkach.

14 października najstarsza grupa w ramach realizacji Projektu Badawczego „Tajemniczy Ziemniak”  wybrała się busikiem do zaprzyjaźnionego gospodarstwa agroturystycznego „Stajnia Kaliska” na Wykopki. Rześkie wiejskie powietrze nie było przeszkodą dla „Mieszczuchów” z naszego przedszkola.Pełne energii i z uśmiechem na ustach korzystały z dobrodziejstw tego miejsca . Jeździły na koniach, karmiły kozy i kury, skakały na sianie i zwiedzały przepiękną okolicę siedząc w bryczce. Ale najważniejsze dla Starszaków były prawdziwe Wykopki! Po wysłuchaniu opowieści Pana Gospodarza o maszynach rolniczych , procesie wzrostu i hodowli ziemniaków , nadszedł wreszcie czas na pracę w  polu ziemniaczanym. Entuzjazm dzieci i pań był tak ogromny,że Pan Gospodarz nie mógł się nas nachwalić:) Wielki worek  zebranych  ziemniaków -czerwonych i żółtych- dostaliśmy w prezencie i przywieźliśmy do przedszkola, by wszystkie przedszkolne rodziny  mogły spróbować tych pyszności prosto z pola:)A dla rozgrzania Dzielni Zbieracze Ziemniaków najedli się przepyszną zupą pomidorową i kopytkami – z ziemniaków rosnących na tamtejszym polu:) To było naprawdę pracowite, pouczające , ale i smakowite otwarcie projektu badawczego „Tajemniczy Ziemniak”:)