W ciągu ponad 25 lat istnienia wypracowaliśmy wiele form pracy i działań, które stały się już tradycją i dobrym zwyczajem.

Są to przede wszystkim:

Uroczyste obchodzenie urodzin, opis

Uroczyste obchodzenie urodzin
Dzień urodzin dziecka jest w grupie świętem. Wszyscy składają jubilatowi życzenia, bawimy się w jego ulubione zabawy, na specjalne życzenie wspólnie podrzucamy do góry,  a długo oczekiwany prezent, który od września jest zawieszony w sali, trafia wreszcie do  rąk dziecka . Bardzo często w urodzinach uczestniczą rodzice i rodzeństwo. Na koniec czeka wszystkich zdrowy owocowy poczęstunek, na jubilata jeszcze miły obowiązek zdmuchnięcia świeczek na torcie – także owocowym.

Pasowanie na przedszkolaka, opis

Pasowanie na przedszkolaka
Ten zwyczaj to symboliczne zakończenie okresu adaptacyjnego w grupie najmłodszej. Rodzice mogą być dumni ze swoich pociech –  jeszcze maluchy, a już zuchy.

Spotkanie ze Św. Mikołajem, opis

Spotkanie ze Św. Mikołajem
Ten dzień jest oczekiwany przez wszystkich.  Św. Mikołaj pamięta o dzieciach, w wielkim worze ma prezent dla każdego.

Jasełka i spotkania wigilijne, opis

Jasełka i spotkania wigilijne
W okresie świątecznym spotykamy się z rodzicami. Dzieci przygotowują jasełka, w których rodzice także mają swoje role, śpiewamy kolędy, dzielimy się opłatkiem, gromadzimy się przy wspólnym, wigilijnym stole. Są to ważne, niezapomniane dla nas chwile.

Dzień Babci i Dziadka, opis

Dzień Babci i Dziadka
W tym dniu gościmy w przedszkolu Bardzo Ważne Osobistości: Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków. Dzieci upominkami samodzielnie przygotowanymi,  ciepłym wierszem, inscenizacją dziękują Dziadkom za to, że są najwspanialsi na świecie. Jest też w przedszkolu czas na miły poczęstunek przy wspólnym stole.

Dzień Rodziny, opis

Dzień Rodziny
To święto  Mamy i Taty. Spotykamy się w tym dniu z rodzicami. Dzieci przygotowują upominki i program artystyczny, wspólnie się bawimy. Jeśli pogoda sprzyja, spotkania odbywają się w ogrodzie. Jest to doskonała okazja, aby lepiej się poznać i zaprzyjaźnić.

Dzień Dziecka, opis

Dzień Dziecka                                                                                                     
Tego święta nie można pominąć w żadnym przedszkolu!  To dzień pełen radości, upominków, zabaw, sportu i różnych niespodzianek.

Spotkania Dobrosąsiedzkie, opis

Spotkania  Dobrosąsiedzkie
To coroczna impreza dla dzieci z najbliższych przedszkoli – co roku pod innym hasłem, np. „ Baśnie z  Zaczarowanym  Ziarenkiem”, „ Recyklingowy pokaz mody”,  „ Pysznie i zdrowo – po prostu dyniowo!” czy  „ Zabawy z misiem”.

W karnawale muszą odbywać się bale…, opis

W karnawale muszą odbywać się bale…
Na balu spotyka się Krasnal z Rycerzem, Królewna z Żabą i wspólnie wyruszają na wyprawę do nieznanej, tajemniczej krainy. Co roku zapraszani są do innej. Odwiedzili już m. in. Krainę Dziwolągów, Krainę Kropek, Krainę Czasu.

Teatr Rodziców, opis

Teatr Rodziców
Rodzice i nauczyciele  w tajemnicy przed dziećmi przygotowują niespodziankę – przedstawienie. Najczęściej są to inscenizacje baśni. Śmiechu, radości i wzruszeń jest co niemiara, a dzieci z dumą patrzą na mamę – Czerwonego Kapturka, Tatę – Gajowego. Jeśli tata jest złym wilkiem a mama gra złośliwą macochę – i tak wszyscy wiedzą, że to tylko taka rola aktorska, a najważniejsza jest dobra zabawa…

Festyn „Ulica Integracyjna”, opis

Festyn „Ulica Integracyjna”
Każdego roku w maju obchodzone są Dni Integracji na Kole. Tego dnia odbywa się wspaniały festyn. Nasze przedszkole przygotowuje różne atrakcje dla uczestników – warsztaty plastyczne, występ na scenie.  W czasie mszy świętej rozpoczynającej Ulicę Integracyjną dzieci z naszego przedszkola niosą dary, a tuż po mszy wręczany jest Medal Integracji dla osób, które w naszej dzielnicy w szczególny sposób – pracą, postawą, zaangażowaniem sprawiają, że integracja osób niepełnosprawnych to nie tylko idea, ale codzienność.

Wycieczki, opis

Wycieczki
Wszyscy bardzo je lubią. Odwiedzamy różne miejsca, muzea, teatry, zabytki, place zabaw w mieście i poza nim. Dobrze się bawimy i zawsze czegoś się nauczymy.

Uroczyste pożegnania starszaków, opis

Uroczyste pożegnania starszaków
Podczas tej uroczystości jest trochę smutku pożegnania, ale więcej dumy i radości, że oto już nasze niedawne maluchy tyle potrafią i są gotowe do nowych, szkolnych wyzwań. Pięknie odtańczony polonez zawsze sprawia, że pedagogom i rodzicom łezka w oku się pojawi. Grupa średniaków zawsze samodzielnie przygotowuje  upominki dla starszych kolegów.
 

Dzielnicowy konkurs na najpiękniejszą bożonarodzeniową szopkę
Piękna tradycja wspólnej pracy z rodziną przy budowaniu szopki służy  nie tylko umacnianiu ścianek  stajenki, ale przede wszystkim wzajemnych więzi.   A spotkanie  w przedszkolu w  świątecznej  scenerii, przy kolędach,  to możliwość wyjątkowych przeżyć. Wszyscy są wygrani. Niech jak najdłużej trwa nastrój Świąt Bożego Narodzenia!

Przegląd dziecięcych historii „Moja książka – Moja Bajka” przeznaczony dla dzieci z warszawskich przedszkoli., opis

Przegląd dziecięcych historii „Moja książka – Moja Bajka” przeznaczony dla dzieci z warszawskich przedszkoli.
Już bardzo  małe dzieci oglądając książeczki lubią same wymyślać tekst do ilustracji. Trochę starsze –    4- 5 letnie spontanicznie wycinają i sklejają kartki, ilustrują, często proszą o zapisywanie ich wypowiedzi. Swoją aktywność traktują bardzo poważnie – bo w istocie jest to proces twórczy.  Przegląd przeznaczony jest dla dzieci jako autorów książeczek ( tekst, ilustracja), oraz rodziców, których pomoc jest niezbędna przy zapisywaniu słów  dziecka.  Chodzi  nam  o wspólną zabawę przy tworzeniu książki, ale też  o naukę: tworząc książeczkę  wraz z dzieckiem wzmacniamy poczucie własnej wartości malucha, dziecko ma okazję poznać samego siebie,  wspólna praca jest też dobrą okazją do   wzmacniania więzi rodzinnych. A przy tym – okazją do odkrycia, że wyobraźnia może być potęgą…