6 grudnia, 2023

Z życia przedszkola

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony w 1992 roku  przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw. Biorąc pod uwagę specyfikę naszej placówki to święto ma dla nas wymiar  szczególny , bo  doskonale zdajemy sobie sprawę z wielkiego znaczenia integracji  osób z niepełnosprawnościami z resztą społeczeństwa. Każda z grup wiekowych w naszym przedszkolu świętowała ten dzień na swój sposób. Maluszkom w rozumieniu tematu bardzo pomogły specjalnie dobrane zabawki. Średniaki  wraz z Gośćmi z Warsztatów Terapii Zajęciowej  lepiły arcydzieła z gliny. Natomiast Starszaki  pod okiem zaprzyjaźnionych licealistów wraz z ich Nauczycielką uczyły się podstaw języka migowego. O ważnych sprawach w kreatywny sposób!

Ostatnie wpisy