14 kwietnia, 2024

Z życia przedszkola

Starszaki – Czekolada w roli głównej.

W piątek 12 kwietnia obchodziliśmy w grupie Starszaków Światowy Dzień Czekolady. W związku z tym przez cały tydzień realizowaliśmy różne smakowite działania. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje czekolada i jakie mogą być jej rodzaje np. mleczna, gorzka, biała, różowa, z różnymi nadzieniami i dodatkami. Wspólnymi siłami zrobiliśmy też czekoladę według sprawdzonego przepisu. Potem każdy zabrał kawałek do domu, aby delektować się z najbliższymi naszym wspaniałym cukierniczym dziełem. Na chwilę zamieniliśmy się też w testerów czekolady i próbowaliśmy wybranych smakołyków. Oczywiście tylko odrobinkę, aby je ocenić, bo przecież dbamy o zdrowie i dobrą formę. Przygotowaliśmy również deser z roztopionej czekolady. Dzieci wykonywały czekoladowe zadania i karty pracy. Na koniec przedszkolaki otrzymały DYPLOMY ZA AKTYWNE UCZESTNICTWO W OBCHODACH ŚWIATOWEGO DNIA CZEKOLADY!!!

Ostatnie wpisy