3 kwietnia, 2024

Z życia przedszkola

Starszaki – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

We wtorek 2 kwietnia w grupie Starszaków odbyły się szczególne zajęcia. Dzieci oglądały kolorowe i błyszczące kryształki. Każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Tak jak nasze przedszkolaki, wspaniałe dzieciaki, które różnią się wyglądem, umiejętnościami. Często mają inne potrzeby, ale wszystkie są ważnymi i niepowtarzalnymi osobami. Nauczyliśmy się piosenki „Każdy jest ważny i wyjątkowy”, akompaniowaliśmy do niej na dzwoneczkach. Dzieci wysłuchały historii o chłopcu Jasiu, który bardzo nie lubił hałasu i zamieszania. Kiedy czuł się zagubiony i chciał się gdzieś schować, pomagał mu przyjaciel – niebieski motyl. Potem wszyscy przenieśliśmy się do krainy magicznych motyli i tańczyliśmy do spokojnej muzyki, a naszymi skrzydłami były niebieskie i różowe chusty. Na końcu każde dziecko wycięło, pokolorowało i ozdobiło diamencikami swojego motyla.

Ostatnie wpisy