15 maja, 2024

Z życia przedszkola

Starszaki w Centrum Nauki Kopernik.

Grupa 3 realizuje w maju projekt badawczy „Owady”. Aby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat dzieci wybrały się wraz ze swoimi Paniami  14 maja do Centrum Nauki Kopernik  na wystawę BZZ. Czego tam nie było: odgłosy owadów,ich rentgeny, zręcznościowe gry owadowe czy wielki plaster miodu do składania- atrakcji co nie miara ! Po wizycie na wystawie BZZ  Starszaki -zachęcone atrakcyjnymi urządzeniami – postanowiły poznać  pozostałe eksponaty znajdujące się w tym ogromnym obiekcie. Wypieki na  twarzach dzieci , odgłosy zachwytu i zdziwienia  czy  wybuchy radości  świadczyły dobitnie o tym,że to niezwykłe miejsce spełniło swoje zadanie 🙂 Zgodnie z dewizą CNK „Kopernik nie uczy, tylko pomaga poszukiwać, nie tłumaczy, tylko pomaga zrozumieć, nie wie lepiej, tylko pomaga zobaczyć różne perspektywy. I to każdemu – bez względu na wiek, płeć, zainteresowania czy wykształcenie”.

Ostatnie wpisy