9 czerwca, 2024

Z życia przedszkola

Teatr Rodziców i festyn rodzinny.

6 czerwca o godz. 16.30 cała społeczność „Zaczarowanego Ziarenka” zebrała się tłumnie w sali gimnastycznej, by przenieść się w krainę  fantazji i  radości . Stało się to za przyczyną niespodzianki, którą sprawili  rodzice dla przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka. W tajemnicy przygotowali z Panią Ewą spektakl teatralny pt.”Alibaba i 40 rozbójników”.  Publiczność Duża i Mała żywo reagowała na to,  co działo się na scenie-śmiech, okrzyki , ale i płacz Maluchów w chwilach pojawiania się bandy groźnych rozbójników. Na koniec widzowie nagrodzili aktorów  burzą oklasków , a w zamian zostali poczęstowani pysznymi sezamkami w nawiązaniu do zaklęcia z bajki „Sezamie – otwórz się”:) Po spektaklu Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do ogrodu  przedszkolnego na Festyn Rodzinny . Czego tam nie było: wspaniały – zdrowy i kolorowy poczęstunek, warsztaty plastyczne , wielkie bańki mydlane, tatuaże i sportowe rekwizyty do zabaw zręcznościowych. Było wesoło , beztrosko i bardzo rodzinnie. Wszyscy bawili się doskonale . Teraz z cudownymi wspomnieniami będziemy czekać na kolejny festyn za rok:)