19 maja, 2024

Z życia przedszkola

Tydzień z Eko – Wolinką.

W minionym tygodniu (13 – 17 maja) dzieci z Wolskich Przedszkoli uczestniczyły w różnorodnych działaniach pod wspólnym hasłem „Tydzień z Eko – Wolinką”. Nasza grupa Starszaków również otrzymała listy od Eko – Wolinki z zaproszeniem do ekologicznych aktywności. Dzieci bardzo zaangażowały się w realizację sześciu zaproponowanych im zadań. Wykonaliśmy dwa domki dla owadów, jeden z nich wygląda jak biedronka. Wspólnie przygotowaliśmy plakat „W naszym ogrodzie”. Przedstawia on zwierzątka żyjące w ogródku przedszkolnym. Najpierw mali badacze obserwowali je przez lupy. Były też konkurencje sportowe i ekologiczno – sensoryczna ścieżka zdrowia. Liczyliśmy i mierzyliśmy drzewa rosnące w ogródku przedszkolnym. Posegregowaliśmy także śmieci i wrzuciliśmy je do odpowiednich pojemników na odpady. Wszystkie zadania zostały wykonane na medal! Dzieci z „Zaczarowanego Ziarenka” już od dawna dbają o przyrodę, jak na Ekologiczne Przedszkole przystało.

Ostatnie wpisy