28 kwietnia, 2024

Z życia przedszkola

Tydzień Ziemi w Starszakach.

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Najstarsza grupa postanowiła wraz ze swoimi Paniami poświęcić Naszej Kochanej Planecie nie jeden dzień , ale cały tydzień:) Co tam się działo !!! Zniknęły z sali wszystkie sztuczne zabawki , a na ich miejsce przestrzeń wypełniły surowce wtórne. Po pierwszym szoku, dzieci ochoczo zabrały się do tworzenia konstrukcji i niesamowitych zabawek ze wszystkiego , co znajdowało się w sali. Wreszcie dziecięca wyobraźnia „pokazała co potrafi”:) Oprócz niesamowitych pojazdów i domów z kartonów, pojawiły się własnoręcznie napisane i zilustrowane książki,zabawki z rolek papierowych,grzechotki z plastikowych butelek, wazoniki ze szklanych słoików i szaleństwo odstresowywania się na folii bąbelkowej:) Dzieci działały też z materiałem sensorycznym i nauczyły się „Hymnu Ekoprzedszkolaka” , który nie tylko śpiewały , ale i akompaniowały sobie do śpiewu na samodzielnie wykonanych instrumentach z surowców wtórnych! Zdobyta wiedza i ciekawe doświadczenia twórcze przekonały wszystkich,że chcą być przyjaciółmi Planety Ziemi jak na Ekoprzedszkolaków z „Zaczarowanego Ziarenka” przystało:)

Ostatnie wpisy