1 czerwca, 2024

Z życia przedszkola

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie 3.

28 maja w grupie Starszaków od samego rana co chwilę któreś z dzieci  podchodziło do swoich Pań i pytało : Która godzina ? To ile jeszcze zostało godzin ? Dla kogoś obcego mogłoby się to wydać dziwne, że najstarsze dzieci w przedszkolu zadają  pytania zwykle kojarzone z adaptującymi się dopiero Maluchami…Trudno się jednak dziwić Starszakom , gdyż tego dnia po południu miała się odbyć uroczystość z okazji dnia Mamy i Taty , a bardzo przejęte tym faktem dzieci nie mogły się jej po prostu doczekać:) Dzień wcześniej samodzielnie przygotowały dla rodziców ciasteczka – motylki , a w dniu imprezy wykonały babeczki-biedroneczki .Tematyka poczęstunku nie była przypadkowa, bowiem podczas spotkania z rodzicami Starszaki -oprócz okazyjnego programu artystycznego – miały zaprezentować rodzicom cały dorobek swojej pracy zgromadzony podczas realizacji 3-tygodniowego projektu badawczego”Owady”. A gdy nadeszła pora spotkania , dzieci stanęły na wysokości zadania i pięknie zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce zarówno z okazji Dnia Mamy i Taty , jak i związane z tematem  zakończonego projektu. Rodziców oraz Panie rozpierała wielka duma i radość:)

Ostatnie wpisy