19 kwietnia, 2024

Z życia przedszkola

Wizyta Starszaków w MiniZOO w Ursusie.

W piątek 19 kwietnia wczesnym rankiem najstarsza grupa wyruszyła z przedszkola autobusem do Ursusa , gdzie znajduje się wyjątkowe miejsce dla wielbicieli zwierząt czyli MINIZOO. Wszyscy z niecierpliwością czekali na bliskie spotkania z milusińskimi zwierzątkami i nie rozczarowali się . Już od progu przywitali dzieci uśmiechnięci gospodarze tego miejsca – Ciocia Marta i Wujek Piotr oraz obserwujące gości z zaciekawieniem ruchliwe zwierzątka:) Starszaki poznały na miejscu : surykatki, 3 gatunki wielkich królików,świnki morskie, ostronosa, skunksa,szynszyle,prześmieszne fretki,żółwia, koszatniczki,myszki, jeżyka pigmejskiego oraz przelotnie agamę brodatą, skorpiona , a także  dużo owadów i robaków. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom oczywiście karmienie ,głaskanie i przytulanie wielkich królików:) Na koniec Starszaki przygotowały  własnoręcznie ozdobne słoiczki z roślinkami do hodowli w domu i z żalem pożegnały puszystych przyjaciół. Wspaniale,że są takie miejsca, gdzie ratuje się porzucone , niechciane i często skrzywdzone zwierzątka , które mogą jeszcze dać tyle radości choćby przedszkolakom odwiedzającym to miejsce:)

Ostatnie wpisy